Sretan Božić i Nova 2019. godina

Dragi članovi, vinari, voćari, prijatelji i svi vi kao posjetitelji ove web stranice želimo Vam sretan Božić te uspješnu i sretnu Novu godinu kako na poslovnom tako i na privatnom planu.

Stručno predavanje

zimska škola rezidbeSavjetodavna služba u Kaptolu održat će dana 10.02.2015. godine s početkom 10:00 sati stručno predavanje s temom: zimsko tretiranje voća, s naglaskom na zaštitu koštićavog voća. Predavanje će se održati u prostoru općinske vijećnice. Nakon predavanja u voćnjaku iznad Kaptola održat će se prezentacija rezidbe voća.

Proslava Vincela 2015. g

vincelovo 6 20150119 1216957995 Blagoslov,  video uradak...

Udruga vinogradara vinara i voćara Općine Kaptol i ove je godine proslavila blagdan sv. Vinka, odnosno tradicionalno Vincelovo. Nove zakonske regulative koje uvelike koče i ograničavaju rad Udruge, rezultirale su nešto skromnijom proslavom nego prijašnjih godina. Ipak, kako bi nastavili tradiciju te očuvali ovaj običaj, Udruga je i ove godine organizirala proslavu Vincelova za sve svoje članove i njihove goste. Vinograd Udruge blagoslovio je župnik Josip Klarić, dok je ovogodišnji „kum“ Mato Lončarević orezao prve trsove te na taj način označio početak

Vincelovo u Kaptolu 2015.

vincelovo 2015 1-page-001 2Subota, 17.01.2015. god.

Udruga vinogradara vinara i voćara i ove će godine organizirati Vincelovo u Kaptolu. Unatoč mnogobrojnim teškoćama, zakonskim preprekama, nedostatku financijskih sredstava, Udruga je ustrajala u očuvanju tradicije i promidžbe kako samog mjesta tako i lokalnih vinara. Ovogodišnje Vincelovo održat će se pored vinskog podruma Udruge,  tj. na području sportsko rekreacijskog centra u Kaptolu. Paljenje vincelovske vatra i okupljanje vinara predviđeno je za 12:00 sati dok će svečani program blagoslova vinograda Udruge biti u 15:00 sati.

Osposobljavanje poljoprivreednika za sigurnu primjenu pesticida

DSC03967 MediumUdruga vinogradara vinara i voćara Općine Kaptol organizator je tečaja za osposobljavaje poljoprivrednika za sigurnu primjenu i rukovanje pesticidima. Tečaj traje 15 školskih sati a nakon čega se polaže ispist te se prilikom polaganja istoga dobiva iskaznica s kojom će se od studenog 2015. moći kupovati zaštitna sredstva, odnosno bes iskaznice zaštitana sredstva neće se moći kupiti. Stručno osposobljavanje provodi Ustanova za obrazovanje Link iz Požege. Iznos od 280,00 kn obuhvaća sve troškove ove izobrazbe (nastavu, polaganje ispita te izdavanje iskaznice). Udruga vinograda ovim putem poziva sve svoje članove da pristupe ovom osposobljavanju. Stručno osoposobljavanje počinje 12. siječnja 2015. u općinskoj vijećnici is početkom u 17:00 sati. Svi kandidati koji do sada nisu polagali niti jedan od tečajeva u učilištu Link moraju sa sobom ponijeti: osobnu iskaznicu, rodni list te diplomu od najviše završene škole.

Kontakt info

Vetovačka 2,  KAPTOL 34334 - HRVATSKA