Osposobljavanje poljoprivreednika za sigurnu primjenu pesticida

DSC03967 MediumUdruga vinogradara vinara i voćara Općine Kaptol organizator je tečaja za osposobljavaje poljoprivrednika za sigurnu primjenu i rukovanje pesticidima. Tečaj traje 15 školskih sati a nakon čega se polaže ispist te se prilikom polaganja istoga dobiva iskaznica s kojom će se od studenog 2015. moći kupovati zaštitna sredstva, odnosno bes iskaznice zaštitana sredstva neće se moći kupiti. Stručno osposobljavanje provodi Ustanova za obrazovanje Link iz Požege. Iznos od 280,00 kn obuhvaća sve troškove ove izobrazbe (nastavu, polaganje ispita te izdavanje iskaznice). Udruga vinograda ovim putem poziva sve svoje članove da pristupe ovom osposobljavanju. Stručno osoposobljavanje počinje 12. siječnja 2015. u općinskoj vijećnici is početkom u 17:00 sati. Svi kandidati koji do sada nisu polagali niti jedan od tečajeva u učilištu Link moraju sa sobom ponijeti: osobnu iskaznicu, rodni list te diplomu od najviše završene škole.