Najbolje ocjenjeno vino u Szolosgyorok 2022. je chardonay 2020. vinarije Soldo

Na 12.  međunarodnom   ocjenjivanju  vina  u   Szolosgyorok    ( Mađarska  - Balaton  )  Udruga                      „ VINO  - KAP  „   Kaptol   poslala  je   22   uzorka .  Ocjenjivanje  nije  održavano  zbog  epidemije  i  korone  dvije  godine  , pa   se  ove    2022.  godine  okupilo   135  uzoraka  visoke  kvalitete poznatih   mađarskih  i  hrvatskih   sorti  vina  .  Najbolje  ocjenjeno   vino  i  pobjednik  je  vino   CHARDONAY   2020.  god.  -  „ VINARIJA     SOLDO   „  -  veliko  zlato   sa  19,40   bodova .  Uz   Vinariju Soldo  , Vina  Pavlović , Vina   Došen  , Novak  Joco , Veleučilište  , Vina  Zadro , Vinarija  Kaptol   -  su  osvojila   zlatne  medalje   ; Vina  sa  srebrnim  medaljama   Valentić , Novak  F. , Čakalić  V., Pavić  ,   ;  Vina   sa  brončanim  medaljama  Perzel  , Zubović V.

Degustacija vina kod vinara Ivice Perak

Članovi Udruge  vinogradara vinara i voćara „VINO-KAP“ iz Kaptola su neumorni i gotovo svakog tjedna imaju aktivnosti. Već nakon neki dan završene Zimske škole kušanja vina svojih članova upriličili su posjet Vinariji  Perak u Kutjevu.

Kraj mandata „vinskog kuma“

Nastavljena  je  tradicija  u  Udruzi  „ Vino – kap„  da   se  članovi  udruge  okupe  kod  „starog  vinskog  kuma  „  koji  je  obnašao  dužnost  „  nadglednika vinskih  podruma „  iznimno  ovaj  mandat  dvije  godine   ( Pandemija ) .Biti  vinski  kum  je  iznimna  čast ali i obveza koja  pripada  svake  godine  drugim osobama .  Naš  vinski  kum  Zdenko  Perzel  ugostio  je  desetak  članova  udruge  , podnio  izvješće o  radu   i  počastio  svoje  prijatelje iz  Udruge , onako  kako  dolikuje  „ pravom  vinskom  gazdi  „ uz  toplu  janjetinu  i obilja vinske  kapljice  .

Ambasador Indije u Kaptolu

KAPTOL / KUTJEVO - Udruga vinogradara, vinara i voćara Vino-kap iz Kaptola jedna je od najaktivnijih udruga, ne samo oko vinogradarstva i vinarstva, nego imaju vrlo aktivan i bogat društveni život.

Izvještaja skupština 2019.

Udruga vinogradara, vinara i voćara " VINO - KAP  Kaptol održala je svoju 16.Izvjestajmu godišnju skupštinu u proširenom vinskom podrumu u Kaptolu  Pozdravnom rijeci svima se obratio predsjednik udruge  Ferdinand Novak i otvorio Skupštinu. Izvješće o radu udruge u 2018. g. kronološkim redom predstavio je tajnik, Mile Pavičić  - ( Vincelovo u Kaptolu ,Stručna predavanja za vinogradare, Degustacija i ocjenjivanje vina  članova udruge u suradnji sa vinskim enolozima , Ocjenjivanje vina " VINO-KAP“" , Slanvin u Kaptolu, Organizacija rada preše za grožđe, Pudarska služba, Pudarijada, Martinje u Kaptolu, te niz izleta i sudjelovanje na ocjenjivanju vina i rakija). Izvješće su podnijeli blagajnik i predsjednik Nadzornog odbora. Predsjednik udruge predstavio je novi plan rada za 2019. koji je sadržajan i zahtjevan sa naznakom o završetku Vinskog podruma.

Kontakt info

Vetovačka 2,  KAPTOL 34334 - HRVATSKA