Međunarodni ugovor u suradnji

Uz blagoslov i obred u mjesnoj crkvi svečanu ceremoniju uveličali su mještani, vinari i gosti kojima se obratio načelnik Općine, Peter Klotz te Husari, KUD-ovi. Kiša i nepovoljni vremenski uvjeti nisu dozvolili nastavak programa na otvorenom. U drugom dijelu protokola pristupilo se potpisivanju „Sporazuma   o suradnji„ dviju vinskih udruga. Sporazum su potpisali od strane udruge domaćina gosp. Tamas Koltai   i predsjednik udruge   „V.V.V. „ Općine Kaptol Ferdinand Novak.

Nakon obraćanja dvaju potpisnika i čestitki, ovaj sporazum su pozdravili i načelnici Općine Kaptol gosp. Mile Pavičić, načelnik općine Szolosgyorok gosp. Peter Klotz te predsjednik Hrvatske samouprave u Kaposvaru gosp. Tibor Čuč koji je izjavio da je ovo prvi Sporazum ovakve vrste potpisan između dviju država na nivou vinski udruga. Dogovoreno je da se proizvede zajedničko vino koje bi bilo postavljeno u svakoj Općini, odnosno udruzi kao simbol zajedništva i suradnje. Prvi sastanak dogovoren u Kaptolu 23.11.2013. na proslavi Martinja gdje će gosti imati prilike vidjeti kako se u našim krajevima slavi i štuje sv.Martin.