Ambasador Indije u Kaptolu

KAPTOL / KUTJEVO - Udruga vinogradara, vinara i voćara Vino-kap iz Kaptola jedna je od najaktivnijih udruga, ne samo oko vinogradarstva i vinarstva, nego imaju vrlo aktivan i bogat društveni život.

Ovaj puta domaćin je po peti puta bio predsjednik društva Ferdinand Novak, koji je za svoje brojne prijatelje i prijatelje udruge organizirao obilazak i degustacije u Vinarijama Galić i Vinariji Krauthaker u Kutjevu te Vinariji Enjingu na Hrnjevcu. Nakon toga svečanu večeru predsjednik Novak je organizirao u vinskom podrumu Udruge Vino-kap u Kaptolu, a uz obvezni domaći čobanac od divljači na stolu se našao pečeni odojak i janjetina. Naravno da su za piće ponuđena ponajbolja kaptolačka vina i vina Vinarije Kaptol. Uz brojne goste iz susjednih županija, Zagreba i ostatka kontinentalne Hrvatske, poznatim požeškim gospodarstvenicima, među uzvanicima je bio i ambasador Indije, njegova ekselencija Raj Kumar Srivastava sa suprugom. Detaljnije o svemu pročitajte na web stranici požeške kronike.