Izvještaja skupština 2019.

Udruga vinogradara, vinara i voćara " VINO - KAP  Kaptol održala je svoju 16.Izvjestajmu godišnju skupštinu u proširenom vinskom podrumu u Kaptolu  Pozdravnom rijeci svima se obratio predsjednik udruge  Ferdinand Novak i otvorio Skupštinu. Izvješće o radu udruge u 2018. g. kronološkim redom predstavio je tajnik, Mile Pavičić  - ( Vincelovo u Kaptolu ,Stručna predavanja za vinogradare, Degustacija i ocjenjivanje vina  članova udruge u suradnji sa vinskim enolozima , Ocjenjivanje vina " VINO-KAP“" , Slanvin u Kaptolu, Organizacija rada preše za grožđe, Pudarska služba, Pudarijada, Martinje u Kaptolu, te niz izleta i sudjelovanje na ocjenjivanju vina i rakija). Izvješće su podnijeli blagajnik i predsjednik Nadzornog odbora. Predsjednik udruge predstavio je novi plan rada za 2019. koji je sadržajan i zahtjevan sa naznakom o završetku Vinskog podruma.

Sve prisutne je u ime Općine Kaptol  pozdravio Damir Poljanac, predsjednik Općinskog vijeća.U drugom dijelu programa  tvrtka " Bayer" prezentirala je svoja zaštitna sredstva i plan zaštite vinograda u suradnji sa Savjetodavnom službom - podružnica Kaptol   sa naglaskom na obveznoj zaštiti i prskanja protiv " američkog cvrčka " koji je detektiran u našem vinogorju. Na kraju  programa  zastupnici  firme " Ferenčak "  podružnica Kutjevo prezentirali rad  stroja - malčer sa bočnim pomakom. Sva ova događanja popratilo je 130 članova Udruge i njihovih gostiju  koji su se uz večeru družili i izmjenjivali vinsko - vinogradarska iskustva.