Novogodišnji domjenak

Novogodišnji domjenak i blagoslov podruma

Udruga  V. V. V.  Općine  Kaptol,  na  kraju  2010.  godine održala  je  radno - svečani  sastanak  uz   prisustvo  mjesnog  župnika,   preč. Nikole  Jušić,   koji  je  blagoslovio  podrumske  prostorije.
Tema  sastanka  bila  je  organizacija  prve manifestacije u 2011. godini tj. „VINCELOVO  u   Kaptolu„.
Kroz priču i dijaloge, iskristalizirao se 15. siječanj 2011. (subota) kao prigodan datum.
Kaptolačka  Udruga  prva  počinje  sa „Vincelovskim  danima„  na području  kutjevačkog vinogorja.  Blagdan  sv. Vinka    u  našem  se kraju  slavi  uz  tradicionalne narodne  obrede  i  običaje,  u vinogradu  kraj  trsa.
Naše vinograde,  lozu  i  trsove  dolazi  blagosloviti  župnik s ministrantima, a uz  pratnju  vinogradara  i  njihovih  gostiju.  Ove  godine  lokalno  kulturno-umjetničko  društvo,  „Tkanica „  iz  Alilovaca  predstaviti će  običaje  povodom  sv. Vinka  u vinogradu.
Kao i prijašnjih godina,  organizator će za sve posjetitelje prirediti tradicionalni ručak (vinogradarski  grah  i  pečena kobasica). Kulturno-umjetnički program „branit će“ sva kulturno-umjetnička društva Općine Kaptol.  Predstavljanjem  kaptolačkih  vina  i vinara   -započinju  „Vincelovski dani „  u  našoj Županiji .   Program manifestacije, te sve bitne pojedinosti  predstavio  je  predsjednik  udruge  Ferdinand  Novak.
Kao  i do  sada očekuje  se  velika  posjeta  članova Udruge,  njihovih  gostiju,  mještana  Općine  Kaptol, dolazak  gostiju   hrvatskih vinara  iz  Mađarske,  udruga  vinara  iz  okruženja,  poslovnih  partnera  i  mnogih  drugih,  koji već  tradicionalno  pohađaju  ovaj  događaj u  Kaptolu.  Organizatori  ove  manifestacije i ove će godine biti:  Udruga  „V. V. V.„   i   Općina  Kaptol  sa svojim suradnicima  uz  pokroviteljstvo   T.Z. Požeško – slavonske županije.
VINCELOVO U KAPTOLU – 15. SIJEĆANJ 2011. SUBOTA
LOKACIJA – KAPTOL, JEZERO „BISTRA“
PROGRAM:
12:00 – okupljanje
13:00 – blagoslov vinograda
14:00 – ručak (vinogradarski grah i kobasice)
15:00 – kulturno-umjetnički program
…   -  daljnja zabava uz tamburašku glazbu.