Martinjska zabava

Marinjska zabava za članove Udruge i njihove goste

Udruga  „Vinogradara, vinara  i  voćara„ Općine  Kaptol održala  je dana 12. studenog 2010. godine  u Alilovcima  svoju  tradicionalnu  zabavu  povodom  Sv. Martina za oko  150 članova  i njihovih gostiju. „Vinski  Kardinal„ gosp. Vlado  Bauer u  pratnji  ministranata,  Mile  Pavičića i Ferdinanda Novaka, obavili su  „krštenje„ mladog  vina.
Ovaj  tradicionalni obred „krštenja  mladog  vina„  Udruga već  godinama štuje i održava. Ove  godine  „domaćini„ su  bili  članovi  iz  Alilovaca,  pa je tradicija nalagala  da time daju i „Vinskog  kuma„.
Titula je ove godine pripala  gosp. Slavku  Bartoloviću,  uglednom vinogradaru i  vrijednom  članu  iz  Alilovaca, a koji će  obnašati  dužnost  kuma  do  iduće  „martinjske  godine„. Uz  bogati  zabavni  program, te pratnju  tamburaškog sastava  „Grofovi„ bogatu    vinsku  kapljicu i prigodnu  “martinjsku  večeru „ druženje je  trajalo  do  ranih  jutarnjih  sati.

Budući da sve  zainteresirane  sala  u  Alilovcima  nije  mogla  ugostiti, o idućoj  „martinjskoj  zabavi „  razmišljat će se na drugim osnovama  i  mnogo ranije.