Kaptolčani tradicinalno proslavili vincelovo

Pozdravne riječi gostima je uputio Ferdinand Novak, predsjednik „Vinokapa“ posebno pozdravljajući kumove i prijatelje ove udruge koji su došli iz drugih krajeva, također se obratio i općinski načelnik Mile Pavičić i požeško-slavonski župan Alojz Tomašević. Župan je istaknuo kako se uz vino sklapaju prijateljstva, uz njega ide i pjesma, a naposljetku je zahvalio svima što svake godine promoviraju vinogradarstvo, tradicijsku kulturu i turizam na višu razinu. U vinogradu Udruge Vino-Kap obavljena je posveta vinograda, a prigodnu molitvu obavio je župnik Mario Rašić. Rezidbu trsova obavili su „vinski kumovi“ Zdenko Perzl i Stjepan Horvat. Za sve goste organizator je pripremio besplatni ukusni grah, a dobroj atmosferi i ugodnoj zabavi pridonijeli su Tamburaški sastav Osnovne škole Vilima Korajca, Pjevački zbor umirovljenika i članice ženskog Tamburaškog sastava“Liberta“. Preuzeto sa: Kronika požeško slavonska.