Održana 8. Pudarijada u Kaptolu

Poklon  organizatora  iz  ruku  župana  Alojza  Tomaševića  dobila  je  pobjednička  ekipa  koja  se obvezala  skuhati  iduće  godine mnogo  veći  i  još  bolji.  Svi ostali  nagrađeni  su  sa  diplomama organizatora  i  zahvalom o sudjelovanju . Udruga „ VINO-KAP“  je u  suradnji  sa  Udrugom  mladih iz  Kaptola  prezentirala  berbu  grožđa sa preradom, uz glazbenu  pratnju   tamburaškog orkestra  OŠ  i pjevača  „ pudara“. Sve sudionike ove  manifestacije  i goste,  prijatelje  pozdravio  je predsjednik  udruge  „ VINO-KAP„ Ferdinand  Novak .  Na  ovoj    8.  PUDARIJADI  u Kaptolu  sudjelovali  su  aktivno – kuhari  iz Mađarske: udruga  vinara  Szolosgyorok , udruga  vinara Buszak  , te  brojna  ekipa  iz  udruge vinara  Rovišća  ( Bjelovar ). Tu  su  još  bili  predstavnici  udruge  iz  Našica, Feričanaca, Cernika , Slav.Broda, Oriovca,  Pečuha,  …   kao  i  brojni  vinari  iz  našeg  kraja koje  je  predvodio   g.  Ivo  Enjingi.  Prigodnim govorom  obratili  su  se  pokrovitelji, načelnik  općine  Kaptol  Mile  Pavičić  i  župan  Požeško – slavonske  županije,   Alojz   Tomašević koji  je  pozdravio  ovu  manifestaciju  koja  prezentira  tradiciju i običaje uz  berbu  grožđa  i njihove  „ pudare“.  Sve  iz  „ pudarskog  kotlića“ ,  sva  vina , kifle , buhtle , “ bač „ , pite   …  su  nestali   iz  ponude  na  8 . Pudarijadi   koja  su  bila  u  ponudi  a  potrošili  su  ih  besplatno   posjetitelji,  koji  su se okupili  i družili  u  velikom  broju po  lijepom  vremenu  u  Kaptolu do  kasno  u noć .