Proslava Vincelova

Vincelovo po 6. put na jezeru Bistra

Iako se Vincelovo u Kaptolu slavi dugi niz godina, ovo je tek šesti put da su Udruga vinogradara, vinara i voćara Općine Kaptol i Općina Kaptol zajedno organizirali proslavu Vincelova na lokaciji jezera Bistra. Svečana proslava započela je blagoslovom vinograda, a gdje su domaćini bili: Damir Golić, Damir Brižić i Dalibor Mikić. Proslavu su uvećali i kaptolački vinari, a koji su zajedno s tamburaškim sastavom Castrum utjecali da svi prisutni barem na jedan dan budu veseli, i bezbrižni, tj. sasvim obični ljudi. Ovogodišnje Vincelovo obilježio je i član Udruge V.V.V Josip Toman koji je Udruzi pokloni mali top. Prvim pucnjem iz topa, a na simboličan način označeno je kako još jedna sezona radova u vinogradu može početi.Fotografije s ovogodišnjeg Vincelova možete pogledati: Fotolgalerija Udruge, Fotogalerija Općine Kaptol, galerija 034 portala, Večernji list