Vincelovo u Kaptolu 2012. g

Pripreme za prvu manifestaciju u 2012. godini

Udruga vinogradara vinara i voćara Općine Kaptol održala je ovih dana sastanak na temu „Vincelovo u Kaptolu“ 2012. godine. Kako se približavaju božićni i novogodišnji blagdani, članovi Udruge iskoristili su ovo predblagdansko vrijeme te započeli s pripremama za organizaciju prve manifestacije u 2012. godini. Kako je samo Vincelovo poznata manifestacija ovih krajeva, članovi kaptolačke Udruge usuglasili su se kako će se „Vincelovo u Kaptolu“ održati 14. siječnja 2012. godine. „Vincelovski tjedan“ kako ga mnogi nazivaju, na ovaj način započet će slavljem u Kaptolu, a vjerojatno završit na sam dan sv. Vinka gozbom u Kutjevu, a što je i dosadašnjih godina bila praksa. Ovakvim izborom datuma, kaptolačka  Udruga željela je izbjeći preklapanje manifestacija u našim krajevima, ali i ponuditi mnogobrojnim turistima, a kojih je sve više, širu i bogatiju ponudu obilježavanja Vincelova  u našoj Županiji.