Posjet Mađarskoj

Dan općine Somogyvar

Članovi udruge „ V.V.V „ posjetili su dvije općine u Mađarskoj. Posjet je organiziran na poziv Gradonačelnika Općine Somogyvara i upriličen uz „ Dane Općine„. Da bi se upotpunio cjelodnevni program članovi udruge bili su gosti u općini Szolosgyorok i njihovih vinara. U vinskom podrumu i domaćina, gosp. Komaromi Gabora degustirali su šest vina domaćih vinara, visoke vinske kakvoće. Domaćin je uz pomoć Klotz Petera (gradonačelnika općine) predstavio svoje gospodarstvo i općinu u kojoj je vinogradarstvo i vinarstvo nositelj razvoja. Uz ručak (specijalitet u ovom kraju), degustaciju i predstavljanje svakog vinara riječi zahvalnosti za gostoprimstvo uputili su načelnik općine Mile Pavičić i predsjednik udruge Ferdinand Novak. Govornici su izrazili želje da se ove dvije slične općine povežu kroz nekoliko zajedničkih programa i sljedeći susret je dogovoren krajem ovog mjeseca kada je „ Dan općine Szolosgyorok “. Zbog velike vrućine cijeloga dana , dio programa i posjet vinskom podrumu je ostavljen za neku drugu priliku. U programu je bio posjet turističkoj destinaciji i gradiću Hevis , u kojem se nalazi jedino jezero u svijetu koje ima toplu vodu (naši kupači kažu da je toga dana bila temp. vode 31 C ) i 30.000 kreveta koje nude u turističkoj ponudi. Domaćin je bio gosp. Tibor Čuč predsjednik hrvatske zajednice u Mađarskoj prijatelj udruge i općine Kaptol. Završetak posjete i ovoga puta je bio u općini Somogyvar , gdje je udruga „V.V.V. „ u programu „Dana općine „ sudjelovala u kuhanju slavonskog čobanca , a kuhar - predstavnik Tomo Miočević i pomoćnik Željko Rodić osvojio „ Gold priznanje„ za skuhani slavonski kotlić. Bio je ovo uzvratni posjet općini Somogyvar (šest vinara se predstavilo na Sajmu „Vino-kap „) Nakon cjelodnevnog putovanja (velika vrućina) i obilaska zapadnog dijela Mađarske članovi udruge su imali prilike vidjeti kako rade, kako rješavaju probleme, kako se bore u novonastaloj asocijaciji EU (kojima ćemo se uskoro i mi pridružiti ) naši susjedi Mađari.