Rukometni znanci ponovno se sastali

Svi za rukomet, svi za vino !!!

U  dvorani Osnovne  škole Vilima Korajca, 10.02.2012. odigrana je prijateljska  rukometna  utakmica između veterana Udruge  „V.V.V. „  Općine  Kaptol   i    „ Slavije  „ iz  Starog  Petrovog  Sela. Bile  su  to  kombinirane ekipe  nekadašnjih   rukometnih  igrača  koji  su  se  susretali  nekoliko  puta  kroz  rukometne  kvalifikacije i natjecateljske lige. Kaptolački  rukometaši promijenili  su klub, te  su u  prijelaznom  roku prešli  iz  R.K. „ Zvijezda„ (Kaptol)   u  R.K „ V.V.V. „ . Ovaj  dvoboj dugo se dogovarao, a  razlog tomu je jer  svi kaptolački  igrači  nisu  imali „uredne  papire„ (nisu  svi platili  članarinu  !!!).  Pod  prijetnjom  vremenskih  nepogoda  - veliki  snijeg, niska temperatura,  utakmica  se  konačno  i odigrala.  R.K.  „ V.V.V. „  ušao  je u  utakmicu  bez  ijednog  treninga  i  otkazima  nekolicine  igrača.  Tijekom  prvog  poluvremena  rezultat  se  mijenjao i  bilo  je  samo minimalno vodstvo. Bilo  je  toliko  atraktivnih, majstorskih  poteza  da  je  publika  (koja je izostala zbog   lošeg  vremena) mogla  i uživati,   nekoliko  obranjenih  „zicera“ golmana  Đure,  nebeskih  skokova  i  golova  Pepe,   „ šraub – gola  Fere,  Veso  je  održavao  rezultat, Damir  dva  skok  šuta  i  dva  gola,  a tri  Dražena držala  su čvrstu obranu.
Pera, Joco,  svaki  po  gol,  Mile nekoliko obrana…    Sve je  bilo  lijepo  u  prvom  poluvremenu  ali nastavak  je  bio  puno  teži, kaptolčani  bili  žedni  i  teško su  podnosili  napore,  što  su  gosti  znali  iskoristiti  i  „ nametali „  konačnih   20 : 24. U  gostujućoj  ekipi  prednjačio  je  golman  Patak  (koji svojim stasom zauzima  pola  gola) , što  je  bio  veliki  problem  kaptolčanima. Osim golmana tu je bio i Puška  koji se  zabavljao  sa  protivnikom. Tijek  utakmice  pratile  su  i  službene  osobe  i  dva suca  koji  nisu imali priliku  sudili  niti  jedan  pasivan  napad, te niti jedno  isključenje. Domaćin, kakav god da bio, priredio je i „ treće  poluvrijeme„.  Nakon završetka ukupan rezultat  je:  prvo  poluvrijeme  neriješeno, dok su drugo  i  treće zasluženo dobili gosti. Revanš  je dogovoren  u  Starom Petrovom Selu,  a  poražena ekipa već je počela s pripremam za treće poluvrijeme, a uz poneko pojačanje   zasigurno će biti mnogo teži ali i neugodniji protivnik.
Za  RK   „ V.V.V. „  su  igrali  :  Đuro  Poljanac, Mile  Pavičić,  Mirko  Štefka, Novak Joco , Marko  Pranjić, Pepa  Toman, Petar Jelušić, Ferdinand  Novak,  Dražen  Čakalić,  Damir  Matešić, Dražen Tadijanović, Veso  Pranjić, Dražen  Topalušić.