Ocjenjivanje vina u Kaptol, "VINO-KAP" 2022.

Udruga „VINO-KAP“ iz Kaptola i ove će godine provesti natjecanje u kvaliteti vina. Vina će ocjenjivati poznati i certificirani enolozi, a vina se klasificiraju u nekoliko kategorija.

Zasebno će se ocjenjivati i međusobno vrednovati vina s područja Požeško-slavonske županije, zasebna kategorija biti će sorta vina pinot sivi, te će se dodatno zasebno ocjenjivati vina iz Republike Madžarske kao i vina iz Zadarske županije. Ocjenjivanje će se održati u Kaptolu, 27.04.2022. pod pokroviteljstvom Općine Kaptol i Požeško-slavonske županije. Svi  uzorci  moraju imati   kemijsku  analizu koju  obavlja laboratorij Veleučilište  u  Požegi (podrum  Podgorje). Uzorci  se  predaju  za  analizu  od 21.03. -  12.04. od 08:00  - 14:00  sati. Uzorak  čine četiri  boce  koje  treba  predati  zaključno sa 22.04.2022.  do  15,00 sati u Općinu  Kaptol.  Proglašenje rezultata  te dodjela zahvalnica i diploma biti će 21. svibnja  2022 .  (subota)   u sklopu manifestacije „SLANVIN“  u  Kaptolu. 

Prijavnica „VINO-KAP 2022.“ za 15. Županijsko ocjenjivanje vina Požeško-slavonske županije.pdf

Prijavnica „VINO-KAP 2022.“ za 6. ocjenjivane vina sorte Pinot sivi.pdf

Prijavnica „VINO-KAP 2022.“ za 6. Međužupanijsko ocjenjivanje vina.pdf