Vincelovo 2021.

KAPTOL - Simboličnim orezivanjem loze u pokaznom vinogradu Udruge vinogradara, vinara i voćara VINO-KAP iz Kaptola započeli su novu vinogradarsku godinu. Unatoč mjerama protiv epidemije u znatno smanjenom obimu članovi u Udruge nisu željeli da se zaboravi tradicija, zaborave običaji. Provodeći sve epidemiološke mjere, uz maske, razmak i na otvorenom, odlučili smo se da ne zaustavimo našu tradiciju obilježavanja prvog vinogradarskog blagdana Vincelova i prvog orezivanja trsova, te blagoslova loze i nas vinogradara. Nismo bili u mogućnosti organizirati fešte kao što se to nekada radilo, no ipak smo svoj vinograd orezali, pristojno okitili suhomesnatim proizvodima sa željama da nam grozdovi budu dugi kao kobasice a da ova nova vinogradarska godina bude rodna - istakao je predsjednik Udruge Vino-kap Ferdinand Novak.Blagoslov vinograda i svih okupljenih vinogradara župnik kaptolačke župe sv. Petra vlč. Mario Rašić uz vinske martinjske kumove Josipa Pranjića i Zdenka Perzela.