3. Pudarijada u Kaptolu

Sportski parku u Kaptolu, 07.10.2012.

 

Vinorodno područje koje nas okružuje i koje je mnogima „svakidašnji kruh“ zauzvat netko mora i paziti. Dok vinogradari mukotrpno rade cijelu godinu, pudari zadnjih mjesec dana čuvaju plodove svoga gospodara. Kako bi sačuvali ovo časno zanimanje od izumiranja, njima u čast održava se u Kaptolu „pudarijada“. Prikazom završnih radova u vinogradu, te prikazom radnji i običaja pudara, uz glazbeni program te bogatu gastronomsku ponudu, slavi se „Dan pudara“.
Sastankom  Upravnog  odbora  Udruge   „V.V.V – Općine  Kaptol“  dogovoreno  je  da  se  3.  „ Pudarijada „  održi  07. listopada (nedjelja) 2012. g. Organizator  ove manifestacije bit će kao i dosadašnjih godina  Udruga  u  suradnji sa  Općinom Kaptol.  Kako se pokazalo, kaptolčani znaju napraviti dobru organizaciju, ali najveći problem ove godine bit će kako financijski „zatvoriti“ ovu  manifestaciju. Kako ne bi bilo sve kao i lani, prijedlog je da se gostima i posjetiteljima ponudi nešto novo.  Program na Sportskom parku u Kaptolu bit će   cjelodnevan  sa  kuhanjem „pudarskog  kotlića„ kao centralnim događajem. Organizator će i ove godine prirediti bogat  kulturno-umjetnički  program  s prikazom pudarskih i vinogradarskih običaja.  Glavna atrakcija koja je lani izvedena je „Pudarska  olimpijada“  - natjecanje  pudara  u starim  sportovima. Olimpijada će bit i ove godine, a organizator priprema neke nove igre, ali i bogatiji zabavni program  uz nastup  poznatih  tamburaških  imena. Uz  već  sada najavljeni   program, organizator  planira  sve  to  uveličati s bogatom  gastronomskom  ponudom, odnosno savršenom ponudom hrane i vina iz  domaće proizvodnje.
Sve  ovo  govori  da  će  nedjelja  07. listopada  biti  glavni  događaj  u  požeštini.. Ove  godine  uz  tradicionalne  sudionike  „domaće  pudare“  program  će  uveličati  i  gosti  koji  su  najavljeni  iz  susjednih  općina  i  Republike Mađarske .

kotlicccc


Ispis   E-mail