"MARTINJE U ZAGREBU" 2022.

te vinskog  fratra  Mije  Crnoja . Vinski  kumovi  bili  su  Sanko  Kostur  - Sany  i  Domagoj  Vidović , koji  su prihvatili obvezu „ kumstva „  u 2023 . godini  preuzimanjem  „ vinskog ključa  „ koji  otključava  sve  podrume . Kumovi  su  dobili  obvezu  ali i  zahvalu  u  vidu  „ Kumovnice „ , koje  će  krasiti  njihove  vinske  odaje  i sjećanja  na  ovaj svečani  čin . Biti  vinski  kum je  ponos  i  događaj za  svakog  vinara .  Domaćin  ne  samo  da  je odabrao ovu  predivnu  lokaciju  i  gazdu  Kuzmu ,  već  i „ samoborske  specijalitete „ koji  su bili posluženi  za  večeru  u čast  prijatelja  iz  Kaptola . Sve su to  pratili  veseli  pajdaši - tamburaši  iz      Sv. Klare .  Ova ceremonija   se  nastavila  i  drugi  dan   „  doručak  kod  vinskog  kuma „    u  njegovom  vinskom podrumu  uz  asistenciju  kumovog  - kuma  Mije  Crnoje  ! Rastali smo  se  uz               „  putnu „    i   pozdrav  „ Vidimo  se  na  godinu  na  drugoj  lokaciji  „

  !