Viškovi grožđa na području Općine Kaptol

zdravi grozdRanije sorte grožđa već lagano dozrijevaju i početak berbi očekuje se već za oko desetak dana. Iako bi berba trebala biti veselje i slavlje ove godine toga zasigurno neće biti. Pepelnica i peronospora uništile su dobar dio uroda ove godine tako da će prinosi biti znatno smanjeni. Kišna sezona dodatno će otežati berbu pa se može očekivati još i truljenje koje će dodatno smanjiti prinos ali i kvalitetu grožđa. Unatoč svemu, većina vinogradara s područja Općine Kaptol imat će višak grožđa. Budući da je Kutjevo d.d. zbog bolesti mnogim kooperantima otkazao ovogodišnji otkup, mnogi se pribojavaju da neće imati kamo s ostalim grožđem. Bilo kako bilo, grožđe zasigurno neće ostati na „panju“. Kako bismo olakšali razmjenu između ponude i potražnje donosimo vam poveznicu na naše vinogradare s kojima možete dogovoriti kupnju grožđa. Osim grožđa, u Kaptolu je moguće dogovoriti i otkup mošta ili najam preše i mlinca.
Za sve ostale upite možete nas kontaktirati na tel. 034/231-718 ili putem e-maila Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

 

privitak  Vinogradari s područja Općine Kapto koji će imati višak grožđa