Kaptolački kušači degustirali 92 uzorka vina

degustacija vina 8 20140303 1126904104Udruga    „V.V.V. „  Općine  Kaptol  provela  je aktivnost ocjenjivanja  vina  svojih  članova. Tijekom  osam  „ sastanaka “  kušači  su  isprobali  92 uzorka  mladih vina berbe  2013.   „ Ocjenjivačka  komisija „  brojila je  27 članova uz  tehničku  pomoć  Damira  Matešića  i Ferdinanda  Novaka . Svi  ocjenjivači  su  prošli  Senzorni  tečaj  za  degustatore , tako  da  im je ovo bio dobar  trening. Uzorci  su  bili  raspoređeni  u osam  grupa, te  je  bilo i toliko  termina  koji  su  bili  popraćeni  sa zajedničkim  druženjima . „ Smatramo  da  smo ovom  aktivnošću  pomakli kvalitetu  naših  vina  i ozbiljnost  vinara  u našoj  Udruzi. Nije  lako  bilo  donijeti  pred  „ komisiju “ svoj  uzorak , tu  su  kritike i pohvale  bile  odmah izrečene , a znalo  se  i  koliko  je  tko  sam  sebi  dao  ocjenu. Tijekom degustacija  vodila  se  evidencija  i zapisnici  sa  svih  osam  sastanaka  koji  će  biti  ažurirani i na uvidu  svima koji  su  sudjelovali  u ovim  događanjima.  Nismo  našli  niti  jednu  ozbiljniju  primjedbu ili manu  vina  koja  su  bila  degustirana , što je  dobar  pokazatelj da  se  ovdje već dosta  dobro  i ozbiljno  radi . Od  sorti  najviše  je  prevladavala  graševina , zatim rajnski  rizling, sauvignon, pinot  sivi, kraljevina,ružica,  pinot  crni,zweigelt,merlot,cabernet  sauvignon , tj.  sve  sorte  koje  su  zastupljene  u kaptolačkom  vinogorju . Zahvaljujem  svima  koji  su  sudjelovali  u  ovom  događaju te prepoznali  ideju  i obavili  dobar  posao  uz  druženje u našem  vinskom  podrumu . „  – predsjednik  udruge  Ferdinand  Novak .
Ova  degustacija  bila je  uvod  u  službeno  Županijsko  ocjenjivanje vina  koje  će se održati u Kaptolu.