Pudarijadom obilježili kraj vinogradarske godine

skuhalo je pudarski kotlić te na taj način počastilo prijatelje i goste ove manifestacije. Završetak Pudarijade pudari su obilježili pucnjem iz topa te na taj način označili kraj vinogradarske godine. Vinogradi nakon ovog pucnja postaju slobodni te je branje i „paljetkovanje“ od sada dopušteno za sve. Vinogradarska godina za sve vinogradare s područja Općine Kaptol bila je i više nego dobra. Sladori u grožđu bili su visoki, grožđe je bilo zdravo te je 1 kg grožđa davao min. 0,7 l mošta. Zajednička preša članova Udruge i ove je godine uz male kvarove dogurala do 60 preša ( 60x2000 kg= 120000 kg)  te isprešala oko 120.000,00 kg grožđa. Nakon završetka radova u vinogradu, vinogradari svoje radove nastavljaju u podrumima. Kakvo će biti vino znat će se već oko Martinja, kada se po prvi puta kušaju mlada vina.