Preporuke za zaštitu 19.05.2021.

Obavijest voćarima! Proizvođače trajnih nasada  jabuka i šljiva upozoravamo na potrebu tretiranja protiv savijača i to: protiv jabučnog savijača u nasadima jabuka i krušaka primijeniti: Coragen 20 SC, Affirm opti, Insegar 25 WP ,Insegar 25 WG, Mospilan 20 SP, Imidan 50 WG, Delegate 250 WG.

Iako je preporuka   za proizvođače  jabuka bila 14.05. u Kaptolu je od tada palo 29 l kiše po m ², pa je potrebno ponoviti zaštitu i protiv uzročnika bolesti čađave krastavosti i pepelnice. U nasadima šljiva protiv  šljivinog savijača (Cydia funebrane)  primijeniti jedan od navedenih: Coragen 20 SC, Insegar 25 WP, Insegar 25 WG, Affirm opti, Delegate 250 WG,  Decis100. Ponoviti zaštitu i protiv šupljikavosti lista gdje je palo više od 25 l po m ² (agroklimatska stanica- Kaptol).

VAŽNA NAPOMENA: Poljoprivredne proizvođače upućujemo redovito praćenje Fitosanitarnog informacijskog sustava (FIS) pri Ministarstvu poljoprivrede, svakako prije primjene bilo kojeg sredstva za zaštitu bilja dopuštenog za profesionalnu primjenu radi moguće promjene u registraciji. Đurđica Kšenek, dipl.ing.agr.

 


Ispis   E-mail