Degustacije 1. grupe

DEGUSTACIJA I OCJENJIVANJE VINA 1. GRUPA

Članovi degustacijskog tima obavili su prvi " radni zadatak " ocjenivši 16 uzoraka vina . Domaćini 1. grupe ( Čakalić D. ; Pranjić J.; Šutalo B. ; Novak F. Fistrić , Sontaki H. ; VuP ; Puljašević ) su dostavili uzorke i dobili mišljenje - rezultate za svoja vina .

Članovi degustacijskog tima obavili su prvi " radni zadatak " ocjenivši 16 uzoraka vina . Domaćini 1. grupe ( Čakalić D. ; Pranjić J.; Šutalo B. ; Novak F. Fistrić , Sontaki H. ; VuP ; Puljašević ) su dostavili uzorke i dobili mišljenje - rezultate za svoja vina . Današnji skup stručno su pratitli vinski enolozi - mentori : Ivan Marinclin ( Kutjevo dd ) , Ante Paulić ( vinarija Adžić ) i Vedran Plichta ( Ireks aroma ) . Degustacija je pokazala da su pet vina u rangu ocjena - zlato , otala su vina raspoređena u srebro i broncu . " Pošto je viogradarska godina bila vrlo teška i zahtjevna ( suša - bez oborina u fazi zrenja grožđa ) vina su u dobroj kondiciji za ovaj period . Nekoliko uzoraka vina potrebno je u suradnji sa strukom doraditi - riješiti eventualne daljnje probleme " . - rekao je I. Marinclin . " Problemi koji se najčešće događaju u vinu su započeli već u doba fermentacije , pa predlažem da se obavi edukacija za vinare pred početak berbe " - rekao je Vedran Plichta iz " Ireks arome " . Predsjednik udruge Ferdinand Novak iskoristio je ovaj skup uručivši diplome - priznanja i medalje sa ocjenjivanja rakija u Našicama ( Šimić, Kovačević Pranjić M. ) . Nakon obavljenog stručnog dijela , " domaćini " su počastili svoje " prijatelje - ocjenjivače " sa carskim pečenjem i prilozima u kulinarskoj izvedbi Cece i Fistrića . Za kulturno umjetnički program pobrinuli su se " Duo 2 F " !

 

              


Ispis   E-mail