Preporuke 25.04.2017.

preporuke za zastituObavijest voćarima! Proizvođačima trajnih nasada nakon kasno proljetnog mraza  preporučujemo izvršiti zaštitu u nasadima  jabuka i krušaka prije najavljenih oborina, protiv čađave krastavosti i pepelnice.Preporučuje  se kombinacija pripravka: Chorus 75 WG, Domark 40 ME, Score 250 EC, Difkor,  Indar 5 EW,(Ove navedene pripravke primijeniti najviše četiri puta u vegetaciji!) u kombinaciji s preventivnim ili kontaktnim fungicidom protiv krastavosti:

Dithane M-45, Dithane DG Neotec, Kaptan 80 WG, Folpan 80 WDG,  Polyram DF,  Ziram 76 WG. U voćnjacima jabuka  protiv pepelnice, preporučuje primijeniti fungicid Luna experience ili  Stroby WG  ili   na  bazi močivog sumpora: Chromosul 80, Sumpor SC 80,  Sumpor WG 80, Thiovit Jet. U nasadima kruške protiv kruškine buhe  u fazi izlijeganja jaja primijeniti :Dimilin SC, Vertimec 018 EC ili Kraft uz dodatak mineralnog ulja. Proizvođače šljiva  višanja, i trešanja upozoravamo da je potrebno izvršiti  prije oborina zaštitu protiv šupljikavosti lista i primijeniti Captan WP 50 ili Kastor, u nasadima trešnje ima dozvolu i Delan 700 WDG.

Pripravke upotrijebiti prema uputi proizvođača i u skladu s Fitosanitarnim informacijskim, korisnici sredstava za zaštitu bilja trebaju voditi evidenciju o izvršenim tretiranjima. Pripravke primijenite prema uputi proizvođača i pravilno zbrinite ambalažu.


Ispis   E-mail