Preporuke 09.05.2016.

 

Obavijest vinogradarima! Vinovu lozu   treba zaštiti od  crne pjegavosti   i  primijeniti jedan od fungicida: Dithan M 45, Pinozeb, Mankozeb, Polyram DF, Folpan 80 WDG, Delan 700 WDG, Antracol 70 WDG. Protiv  pepelnice primijeniti: Chromosul, Thiovit Jet, Kumulus, Kalinosul, Chromosul, Kossan, Sulfolac.

Obavijest voćarima! Proizvođačima jabuka i krušaka preporučujemo izvršiti zaštitu protiv čađave krastavostii pepelnice. Preporučava se kombinacija sistemičnog i preventivnog  pripravka: Od sistemika upotrijebiti jedan :  Score 250 EC, Agro, Difo 25 %EC,  Indar 5 EW. Ove navedene sistemike primijeniti najviše četiri puta u vegetaciji! Od preventivnih ili kontaktnih fungicida protiv krastavosti primijeniti: Dithane M-45, Dithane DG Neotec, Captan 80 WDG, Folpan 80 WDG,  Polyram DF,  Ziram 76 WG. U voćnjacima jabuka  protiv pepelnice, preporučuje primijeniti fungicid na bazi močivog sumpora: Chromosul 80, Sumpor SC 80, Thiovit Jet. Preporučujemo primjenu pripravka protiv savijača pokožice ploda: Coragen 20 SC, Runner 240 SC, Laser ili Decis 2,5 EC. Izvršiti pregled na napad crvenog voćnog pauka, prednost dati primjeni   Zoom SC ili Envidor SC). Proizvođačima šljiva savjetujemo primjenu protiv šupljikavosti lista jedan od organskih fungicida: Captan 50, Captan 80 WG, Merpan 80 WDG. Proizvođačima bresaka, nektarina i marelica preporučamo protiv šupljikavosti lista primijeniti jedan od organskih fungicida: Captan 50, Captan 80 WG, Merpan 80 WDG. Protiv pepelnice na breskvama i nektarinama: Chromoslul 80, Thiovit Jet, Kalinosul 80 WG. U nasadima  višanja  protiv šupljikavosti lista upotrijebiti: Captan 50, Kastor,  Merpan 80 WDG.  

Pripravke upotrijebiti prema uputi proizvođača i u skladu s Fitosanitarnim informacijskim, korisnici sredstava za zaštitu bilja trebaju voditi evidenciju o izvršenim tretiranjima. Pripravke primijenite prema uputi proizvođača i pravilno zbrinite ambalažu.

 


Ispis   E-mail