Preporuke 09.06.2015.

Obavijest vinogradarima

Vinogradarima preporučujemo izvršiti zaštitu i dalje sistemičnim fungicidima protiv plamenjače  jednim od fungicida: Forum Star, Mikal Premium F Mikal Flash, Galben F, Ridomil gold kombi 45 WG, Cursate F, Pergado F, Verita, Profiler, Acrobat MZ WG.

Protiv pepelnice  u vinogradima upotrijebiti na bazi močivog sumpora: Sumpor SC, Thiovit Jet, Kalinosul 80 WG, Chromosul 80. Može se upotrijebiti i fungicid drugog načina djelovanja:Stroby WG, Zato 50 WG ili Crystal. U bujnijim i pregnojenim nasadima vinograda upotrijebiti jedan od sistemičnih fungicida: Systhane 12 E, Falcon EC 460, Folicur EW 250, Mystic EC, Nativo 75 WG, Collis, Vivando, Talendo, Topas 100 EC.

Obavijest voćarima

U nasadima bresaka i nektarina protiv šupljikavosti lista  upotrijebiti fungicid:Captan 50, Stoper 50, Merpan 80 WDG, Delan SC 750, a protiv pepelnice  jedan od navedenih: Chromosul 80, Kalinosul 80 WG, Sumpor SC. Za ranije sorte dozrijevanja primijeniti fungicid protiv uzročnika truleži ploda  Switch 62, 5 WG, Teldor SC 500, Nativo 75 WG. U nasadima bresaka i nektarina potrebno je primijeniti i insekticid protiv breskvinog moljca Affirm.

Voditi brigu o karenci za rane sorte dozrijevanja.

Pripravke upotrijebiti prema uputi proizvođača i u skladu s Fitosanitarnim informacijskim sustavom!

 


Ispis   E-mail