Preporuke 07.04.2015.

Obavijest voćarima! Marelice  i breskve  su u fazi cvatnje. U proteklih osam dana imali smo dva jutra i temperaturu ispod 0°C, i oborina preko 10 l /m². Stoga preporučujemo ponoviti  zaštitu  od  uzročnika koji uzrokuje sušenje cvjetova, grančica i grana (Monilia laxa) jednim od pripravaka :Difcor , Signum, Indar 5 EW, Nativo 75 WG , Switch 62,5 WG,  Zino uz primjenu pripravaka na bazi aminokiselina kao antistresnog pripravka. Obavještavamo voćare intenzivnih nasada jabuka i krušaka  da izvrše tretiranje protiv uzročnika čađave krastavosti (Venturia inaequalis). Jabuke  se nalaze u fenofazi C3( stadij mišje uši) do D3  -( pojava cvjetova).  Intenzivni nasadi krušaka se nalaze u fenofazi E  pojava cvjetova. Primijenite jedan od pripravaka :Mankozeb, Star 80 WP, Chromodin S-65 WP, Captan 80 WG, Merpan 50 WP, Delan 700 WDG, Polyram DF, Antracol WG 70, Ziram 76 WG i dr.

Pripravke upotrijebiti prema uputi proizvođača i u skladu s Fitosanitarnim informacijskim ustavom, korisnici sredstava za zaštitu bilja trebaju voditi 


Ispis   E-mail