Preporuke 31.03.2015.

Marelice su u fazi cvatnje, preporučujemo ponoviti zaštitu od uzročnika koji uzrokuje sušenje cvjetova, grančica i grana (Monilia laxa), ulaskom patogena kroz njušku tučka. Breskve i nektarine nalaze se u feno-fazi E, početak cvatnje. Kišovito vrijeme pogoduje razvoju bolesti. Stoga primijenite jedan od pripravaka:Difcor , Signum, Indar 5 EW, Nativo 75 WG , Switch 62,5 WG, Zino. Obavještavamo voćare intenzivnih nasada jabuka i krušaka da obave tretiranje protiv uzročnika bolesti čađave krastavosti (Venturia inaequalis) i uzročnika Bakterijskog paleža (Erwinia amylovora). Jabuke i kruške se nalaze fenofazi B – bubrenje pupova do feno-faze C- mišje uši. Primijenite jedan  od pripravaka na bazi bakra i to: Neoram WG, Nordox 75 WG, Cuprablau Z, Champion, Cupracaffaro 50 WP manica. 

Pripravke upotrijebiti prema uputi proizvođača i u skladu s Fitosanitarnim informacijskim sustavom te izvršeno tretiranje evidentirajte u EVIDENCIJSKI LIST O UPORABI SREDSTAVA ZA ZAŠTITU BILJA


Ispis   E-mail