Preporuke 04.07.2014.

Obavijest voćarima!

Proizvođačima šljiva preporučujemo   primjenu  insekticida zbog produženog i intenzivnog leta   šljivinog savijača (Cydia funebrane). Primijeniti jedan od navedenih: Coragen 20 SC, Insegar 25 WP od ponedjeljka 07. lipnja 2014.

Obavijest vinogradarima!

Vinogradarima preporučujemo i dalje sistemične fungicide: Equasion pro, Antracol combi WP, Galben M, Baldo M, Acrobat MZ WG, Ridomil gold kombi 45 WG, Cursate B, Pergado MZ , Forum Star.
Protiv pepelnice (Uncinula necator)zbog jakog isparavanja u vinogradima upotrijebiti kombinaciju sistemičnih fungicida sa fungicidom na bazi močivog sumpora.
Od sistemika upotrijebite: Collis, Vivando, Talendo,  Nativo 75 WG, Domark 40 ME, Topas 100, Trapez, Gong EC, Palis, Bumper 25 EC, Nimrod 25 EC.
Na bazi močivog sumpora: Sumpor SC, Thiovit Jet, Kalinosul 80 WG, Chromosul 80.
Fenofaza  je zatvaranja grozda te preporučujemo prije zatvaranja grozda primijeniti fungicid protiv sive plijesni ( Botritys cinerea): Switch 62,5 WG, Mithos, Botril 300 SC, Teldor SC 500 ili Cantus. Zaštita protiv sive plijesni  se može izvršitiu zonu grozda!

Propravke primjeniti prema uputi proizvođača.


Ispis   E-mail