Preporuke 13.06.2014.

Obavijest voćarima!
Proizvođačima jabuka i krušaka preporučujemo izvršiti zaštitu jednim od preventivnih ili kontaktnih fungicida  protiv čađave krastavosti (Venturia inaequalis): Delan 750, Delan 500 SC, Delan 700 WDG, Chromodin S-65, Dodine S-65, Dithane DG Neotec, Dithane M-45, Mankozeb, Star 80 WP, Captan  80 WDG, Captan 50, Stoper, Folpan, Futura 50 WP, Polyram DF. U voćnjacima sa napadom pepelnice (Podosphaera leucotricha) najaprije odstraniti zaražene dijelove te primijeniti pripravke na bazi strobilurina: Stroby WG ili Zato 50 WG.
U nasadima jabuka i krušaka izvršiti i  zaštitu protiv jabučnog savijača(Cydia pomonella) upotrijebiti jedan od pripravaka: Coragen 20 SC, Runner 240 SC, Rimon 10 EC,  Calypso SC 480, Rogor 40, Chromgor 40, Zagor, Calinogor, Reldan 40 EC, Lino, Rely 40.
U nasadima krušaka protiv kruškine buhe ( Psylla piri) koja senalazi  u fazi izlijeganja iz jaja. Primijeniti: Rimon 10 EC, Nomolt. Može  se primijeniti i Actara 25 WG uz dodatak mineralnog ulja.
Ako se ličinke nalaze u različitim razvojnim stadijima primijeniti: Vertimec 018 EC ili Kraft 18 EC uz dodatak mineralnog ulja.
Proizvođačima šljiva preporučujemo protiv narančaste pjegavosti( Polystigma rubrum) upotrijebiti fungicid: Captan 50, Stoper 50, Merpan 80 WDG, Folpan 50 WP, Futura 50 WP.
Voditi brigu o karenci na ranim sortama šljiva!
Obavijest vinogradarima!
Vinogradarima preporučujemo   izvršiti zaštitu vinove loze pred najavljene oborine i to sistemičnim fungicidima  protiv plamenjače (Plasmopara viticola): Mikal Premium F, Mikal Flash, Winner, Attila, Forum Star, Verita, Profiler, Galben F, Baldo F, Ridomil gold kombi 45 WG, Cursate F, Pergado F.
Protiv pepelnice(Uncinula necator)upotrijebiti jedan od fungicida: Collis, Vivando, Talendo Topas 100 EC, Trapez, Gong EC, Palis, Bumper 25 EC, Stroby WG ili  Crystal.
Pripravke upotrijebiti prema uputi proizvođača!
Poljoprivredni proizvođači izvršeno tretiranje evidentirajte u EVIDENCIJSKI LIST o uporabi sredstava za zaštitu bilja.


Ispis   E-mail