Najbolje ocjenjeno vino u Szolosgyorok 2022. je chardonay 2020. vinarije Soldo

Na 12.  međunarodnom   ocjenjivanju  vina  u   Szolosgyorok    ( Mađarska  - Balaton  )  Udruga                      „ VINO  - KAP  „   Kaptol   poslala  je   22   uzorka .  Ocjenjivanje  nije  održavano  zbog  epidemije  i  korone  dvije  godine  , pa   se  ove    2022.  godine  okupilo   135  uzoraka  visoke  kvalitete poznatih   mađarskih  i  hrvatskih   sorti  vina  .  Najbolje  ocjenjeno   vino  i  pobjednik  je  vino   CHARDONAY   2020.  god.  -  „ VINARIJA     SOLDO   „  -  veliko  zlato   sa  19,40   bodova .  Uz   Vinariju Soldo  , Vina  Pavlović , Vina   Došen  , Novak  Joco , Veleučilište  , Vina  Zadro , Vinarija  Kaptol   -  su  osvojila   zlatne  medalje   ; Vina  sa  srebrnim  medaljama   Valentić , Novak  F. , Čakalić  V., Pavić  ,   ;  Vina   sa  brončanim  medaljama  Perzel  , Zubović V. 

Nakon  proglašenja   rezultata  svim  nagrađenim  vinarima  i  gostima  zahvalio  se na sudjelovanju ove  vinske  manifestacije   župan   županije   Somogy   , načelnik  općine  i  domaćin, te  vinski  komesar  i  predsjednik  ocjenjivačke  komisije  sa  pohvalama  gostima  iz  Kaptola  koji  su  svojim uzorcima  podigli  nivo  ocjenjivanja i postigli  zavidne  rezultate  . Predsjednik  udruge  „ VINO – KAP „   Ferdinand  Novak ,  uručio  je  diplome  i  priznanja  mađarskim  vinarima  sa  održanog  ocjenjivanja vina  u  Kaptolu  . Vinska  regija  Balaton  je jedna od najpozatijih  u  Mađarskoj  -  ima  proizvodnju  BB  pjenušca u  mjestu  Balatonboglar  i  mnogo  malih  podruma  kao  turističku  ponudu.

      

 

 


Ispis   E-mail