Martinje 2021.

Nikada se nije dogodilo, do ove godine, da članovi Udruge „VINO-KAP“ blagdan Martinja obilježavaju u društvenim prostorijama, a ne u jednom od mjesnih Vatrogasnih domova s nekoliko stotina uzvanika. Do sada je to bio veliki društveni događaj kada su vinogradari izvodili supruge, pozivali rodbinu i prijatelje na zabavu.

Gostilo se društveno-političke radnike općine i županije, prijatelje Udruge iz svih krajeva Hrvatske. Pjevalo se i plesalo do ranih jutarnjih sati. Zbog mjera zaštite od pandemije Covida-19 ovaj puta su pozvani samo članovi. Zabava nije bila onakva kako su Kaptolčani navikli do sada ali obilovala je sadržajima veznim uz  i oko vina. Najvažnije, krštenje mošta u vino obavljeno je uz jedinog vinskog kardinala u Hrvata, Vlade Bauera i njegovih vjernih ministranata Igora Kovačevića i Željka Pejkovića. Kaptolčani odabiru svaki puta dva vinska kuma. Ovoga puta izbor je pao na članove Udruge Matu Benakića i Ivana Valentića. Dosadašnji kum Zdenko Perzel predao je ključ koji simbolično obvezuje kuma Valentića na obilazak podruma i kontrolu vina članova Udruge. Za doprinos u radu Udruge požeškom Veleučilištu te njihovom djelatniku dr.sc. Josipu Mesiću kao dugogodišnjem predsjedniku ocjenjivačke komisije Ferdinand Novak, predsjednik kaptolačkih vinogradara i Mile Pavičić, načelnik Općine Kaptol dodijelili su zahvalnice. Osim toga, u redovno članstvo su primljeni Dražen Vuković i liječnici Gordan Mirković i Damir Šimleša. Za hranu, kako priliči u ovoj prigodi, servirane su martinjske kobasice i svinjska rebarca uz kiseli kupus i krumpir. Degustirala se mlada graševina blagoslovljena u obredu krštenja. Za glazbu i pjesmu pobrinuo se bend „Premium“ iz Požege. (preuzeto sa: www.pozega.eu)


Ispis   E-mail