Proslava Vincelova 2017. godine

vincelovo-2017 1 20170127 1636204756Udruga Vinogradara, vinara i voćara „VINO-KAP“ u suradnji s Općinom Kaptol proslavila je još jedno Vincelovo u Kaptolu. Temperatura je bila „debelo“ ispod ništice, a snježni pokrivač od cca 20 cm koliko ga je bilo u Kaptolu davao je dojam prave zimske idile. Za svoje članove i goste, Udruga je pripremila kuhani grah, te je ukupno podijeljeno 300 porcija. Uz kuhani grah, svi posjetitelji mogli su si ispeći vincelovski ražnjić sa slaninom i kobasicom. Vinski kum Udruge, Josip Pranjić orezao je prve trsove koje je potom blagoslovio kaptolački župnik Josip Klarić uz pjesmu župnog zbora i učenika osnovne škole.

Mnogobrojni gosti iz političkog, gospodarskog ali i vinskog sektora dokaz su da Vincelovo u Kaptolu ima svoju tradiciju te da se kao takvo mora zadržati.

Ispis   E-mail