Proslava Vincelova 2016. godine

vincelovo 41 20160128 1952974651Udruga vinogradara vinara i voćara „VINO-KAP“ skladno svojim mogućnostima, volji i želji članstva proslavila je još jedno „Vincelovo u Kaptolu“. Uz već tradicionalni grah i pečene kobasice, svi prisutni zabavili su se uz tamburaše te domaće vino. Osim vina i kobasica, domaćice iz Kaptola potrudile su se tu su ispekle i pokoji stari već zaboravljeni kolač. Nije nas bilo mnogo, možda 50 % članova Udruge, ali to nije bio razlog da se Vincelovo ne proslavi. Nismo brojali koliko nas nema i nismo kukali za onima koji nisu došli. Udruga vinogradara ne pravi „komercijalno Vincelovo“ stoga je naš uspjeh uvijek zajamčen. Svi članovi Udruge, njihovi prijatelji i mnogi Kaptolčani još jednom su se zabavili jer dani su sve ljepši, a

posla će biti sve više i tko zna kada ćemo se opet skupiti u ovolikom broju. Hvala svima koji su došli te svojim dolaskom podržali ne samo Udrugu nego i tradiciju i običaje našeg sela. S pozdravom „bolje da izumre selo nego običaji“ sve Vas pozdravljamo i nadam se da se vidimo i dogodine na kaptolačkom Vincelovu. Bilo kako bilo, Vincelovo je prošlo, a to znači da mogu započeti radovi u vinogradima i voćnjacima, a po čemu je naš kraj i poznat.  Osim blagoslova i orezivanja vinograda Udruge koji je prošle godine prvi puta i rodio, vinskom kumu Boži Križancu uručen je ključ podruma te će on, sada  kada se vino već izbistrilo, kontrolirati sva vina i podrume članova Udruge tokom cijel godine, odnosno dok burad ne presuši. Uz Božu, vinski kumovi (Dražen Čakalić te župan Požeško-slavonske županije, Alojz Tomašević) orezali su prve trsove koje je potom blagoslovi kaptolački župnik Josip Klarić da i ove godine obilato rode.

Ispis   E-mail